Planowanie podróży

Zanim zaczniesz

Warto poczytać co nieco o Katalonii, w sieci znajdziemy kilka stron katalonia-barcelona-costa-brava-i-costa-dora-w-krainie-gaudiego-i-salvadora-dali_0_bopisujących Barcelonę, trochę informacji o reszcie regionu, niestety zazwyczaj informacje są niekompletne. Zdecydowałem się zakupić jakiś przewodnik w Empiku, trafiłem na „Katalonia. Barcelona, Costa Brava i Costa Dorada. W krainie Gaudiego i Salvadora Dali”. Trzeba przyznać, że ten przewodnik zawiera na prawdę dużo informacji, znajdziemy tam wszystkie miejsca godne odwiedzenia razem z adresem, ceną biletu i godzinami otwarcia, adresy restauracji, hoteli itp.

Jak się dostać do Katalonii?

Samochód i pociąg gwarantują ok. 20h podróży, więc nie ma co drążyć tematu. Szukamy tanich lotów, Wizzair ma dużo lotów z Warszawy, Poznania, Katowic i Gdańska do Barcelony, Ryanair lata z Warszawy i Krakowa do Girony (100 km na północ od Barelony). Polecam www.SkyScanner.pl, który wyszukuje oferty wielu linii lotniczych. My lecimy z Katowic do Barcelony, ponieważ mamy kawałek drogi na lotnisko, samochód zostawiamy na strzeżonym parkingu pod lotniskiem. Parkingi znajdziecie na stronach z lotami, koszty są niewielkie, a problem z transferem na lotnisko z głowy. Warto zwrócić uwagę na godzinę przylotu, bo można wylądować w Barcelonie np. ok. 21-22, za hotel musimy zapłacić, a tego dnia już nic nie zwidzimy.

Gdzie spać w Barcelonie i na Costa Brava?

Największą ofertę hoteli i pensjonatów ma www.booking.com, ponad 3500 ofert z Katalonii. Jeżeli nie potrzebujesz luksusów, warto zajrzeć na www.budgetplaces.com/pl/. W Barcelonie planujemy dużo zwiedzania, więc wybraliśmy pensjonat w centrum, mamy w pobliżu stację metra i przystanek autobusowy, co bardzo przyspieszy przemieszczanie się po mieście. Na Costa Brava jest dużo pięknych miasteczek typu L’Escala, Tossa del Mar, my wybraliśmy Cadaques.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *