Niezapomniana przygoda w Barcelonie. Co poza znanymi zabytkami oferuje nam to miasto?

Barcelona jest jednym z tych miast, o których można opowiadać bez końca. Czytając o tym wyjątkowym mieście mamy przede wszystkim przed oczami długą listę zabytków oraz unikalnych obiektów architektonicznych. Czasami warto jednak odłożyć przewodnik na bok i zaplanować własny, autorski program wycieczki. Dziś postaram się Wam pokazać, że Barcelona to nie tylko Sagrada Familia, La Placa del Rei czy Park Guell, lecz znacznie, znacznie więcej. Jeśli nie jesteście fanami zabytków i wycieczek z przewodnikiem, w tym mieście bez problemu znajdziecie dla siebie wiele atrakcji, które sprawią, że Wschodnia Katalonia na długo zostanie w waszej pamięci.

Przewodniki po Barcelonie są nieskończoną kopalnią wiedzy na temat wszystkich zabytków w mieście. Mimo tego, że nie brakuje tu historycznych miejsc do zwiedzania, to jednym z miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów jest legendarny stadion Camp Nou. Obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa duma Katalonii – FC Barcelona, każdego roku odwiedzany jest przez miliony turystów. Choć może się wydawać, ze z zewnątrz nie robi wielkiego wrażenia, to warto poświęcić ok. 20 Euro, aby stanąć na trybunach mieszczących prawie 100 tysięcy widzów, zobaczyć murawę, na której triumfują najlepsi piłkarze świata oraz na chwilę zasiąść w stanowisku komentatorskim.

Barcelona jest jedną z niewielu metropolii, w których go największych atrakcji turystycznych należy zaliczyć piękne, rozciągające się wokół większej części miasta plaże. Dziesięć plaż miejskich, atrakcyjnie rozbudowane nabrzeże oraz śródziemnomorskie muszle, które możemy znaleźć przy brzegu, zachęcają do odpoczynku, opalania czy do uprawiania sportów wodnych. Możecie wybrać położoną nieopodal tłoczną i głośną plażę Barceloneta lub np. spokojną, nieco oddaloną Bogatellę. Odwiedzając stolicę Katalonii macie niesamowity komfort wyboru. Kiedy inni towarzysze wycieczki podążają śladami Gaudiego, ci bardziej leniwi mogą spędzić błogi dzień na plaży.

Będąc w Barcelonie możecie również wziąć udział w wielu imprezach, festiwalach oraz eventach. To prawdziwy raj dla tych, którzy lubią duże koncerty i wydarzenia kulturalne. Niezależnie od tego, kiedy planujecie odwiedzić Katalonię, jedno jest pewne: na pewno znajdziecie tutaj wydarzenie, które was zainteresuje. Mobile World Congress, PokerStars Championship, Primavera Sound, a może La Merce Festival? Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w mieście podczas Waszego przyjazdu I wybierzcie się na jedno z wydarzeń. To nie tylko szansa na udział w koncercie czy festiwalu, lecz także możliwość lepszego poznania lokalnej kultury.

Barcelona nocą
Kiedy już zobaczycie wszystko, co zaplanowaliście, zwiedzicie Camp Nou i zjecie jakiś lokalny przysmak, zrobi się wieczór i na pewno będziecie chcieli poznać Barcelonę w nocy. Dla mnie Barcelona jest synonimem nocnego życia, więc możecie być pewni, że nie będziecie się tu nudzić. W mieście napotkacie się na mnóstwo eleganckich i nowoczesnych klubów stworzonych z myślą o turystach. Jeśli jednak chcecie się poczuć jak rodowici Hiszpanie, warto zajrzeć np. na Plaza Reial, gdzie znajdziecie mnóstwo klimatycznych barów i klubów. Ciepła pogoda oraz nadmorski klimat zachęcają do spędzania czasu na ulicy. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się ulica del Born. Wybierając się tam możecie być pewni, że nawiążecie wiele ciekawych znajomości oraz podszlifujecie swoje umiejętności językowe. Nie zapomnijcie również o Botellon, czyli tradycji spotykania się ze znajomymi oraz picia alkoholu na ulicy. Tego typu imprezę możecie zorganizować na jednej z popularnych ulic lub np. na plaży. Nie zapomnijcie tylko po sobie posprzątać 🙂

Wschodnia Katalonia i Barcelona to moim zdaniem jedne z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Europie. Zachęcam Was, aby nieco odejść od przewodników i zorganizowanych wycieczek, które pokazują jedynie niewielką część tego wyjątkowego regionu. Mówiąc Wam to nie chcę odradzać wam zwiedzania i podziwiania zabytków. Zachęcam do poznania ludzi, ich przyzwyczajeń oraz lokalnej kultury, ponieważ właśnie dzięki temu będziecie mogli poznać prawdziwy temperament tego wyjątkowego regionu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *